“Orijinal Yazılım mı? O da ne?” Demeyin!


Editör

Bilgileriniz ve verileriniz şirketinizin en temel yapıtaşıdır. Temelinizi ne kadar sağlama alır ve onun güvenliğine ne kadar önem gösterirseniz, şirketinizin o kadar sağlıklı bir büyümesini sağlarsınız. Yani kısacası şirketiniz için bilgilerinizin güvenliği çok değerli, onu ucuza harcamayın.

Korsan yazılımlar, bilgisayarınızın yeni güncellemeleri almasını önlediği için her gün değişen siber saldırılara karşı korumasız kalmasına neden olur. Kısacası Hacker’lar için bilgisayarınız altın tabakta sunulan lezzetli bir yemeğe dönüşür. Hacker’lar bilgisayarınızın kontrolünü ele geçirerek, kamera üzerinden bulunduğunuz ortamı izleyebilir, dinleyebilir ve bunları kaydedebilir. Bunun yanı sıra bilgisayarınızda yaptığınız tüm işlemleri takip edebilir, kredi kartı bilgilerinizi rahatlıkla ele geçirebilir.


Düşüncesi bile kötü değil mi?Bilgi ve veri güvenliğiniz için almanız gereken en temel önlem kullandığınız yazılımın orijinalliğini kontrol etmektir. Güvenli yazılımlar, orijinal ürün lisansına sahip yazılımlardır.

Orijinal yazılım sayesinde bilgisayarınız kötü amaçlı yazılımlardan her daim korunur. Tespit edilen yeni zararlı içeriklere karşı bilgisayarınızı korumak için yeni güncellemeleri yüklemeniz gerekir. Ancak güncellemelere sadece orijinal yazılım kullanan bilgisayar kullanıcıları erişebilir. Lisanslı yazılım kullanıcıları Microsoft güvencesinin rahatlığını yaşar.

Hadi, Hemen Orijinal Windows 10 ile Tanışın!