Çözümler:

KEP 365: Kayıtlı Elektronik Posta Çözümü


Nedir?

Kayıtlı Elektronik Posta Çözümü ya da daha profesyonel bir isimle KEP 365; E-Posta’nın kim tarafından gönderdiği, kime gönderildiği, ne zaman gönderildiği, teslim edildiği ve okunduğu bilgileri ile hukuki özellik taşıyarak iş yazışmalarında güven sağlar.

KEP 365, gönderici ve alıcı kimliklerinin belli olduğu, gönderi zamanının değiştirilemediği ve uyuşmazlık durumunda hukuki geçerliliği olan güvenli E-Posta çözümüdür. KEP 365; elektronik ortamda yapılan her türlü bildirim; ihtar, ihbar, başvuru, dilekçe, ticari taraflar arasında yapılan yazışmalar, ihale, teklif, sözleşme evraklarının paylaşımı, şirketlerin beyannameleri, fatura, ekstre, talimat gibi gönderileri hızlı ve güvenli biçimde karşı tarafa ulaştırır.

Kimler İçin Uygun?

Elektronik Tebligat Yönetmeliği'nde belirtilen, tebligat göndermeye yetkili şirketlerin KEP sahibi olması zorunludur. KEP 365, kurulum ve kullanım kolaylığı sayesinde şirketler için tercih edilmesi gereken bir çözüm olarak dikkat çekiyor.

Diyelim Ki...

Müşterinize E-Posta üzerinden verdiğiniz teklif dosyasının farklı kişilere ulaştığını öğrendiniz ya da müşterinize verdiğiniz sözleşme evraklarında değişiklik olduğunu fark ettiniz. KEP 365 dışında bir yolla bu bildirimi yaptığınız takdirde hiçbir hukuki hakkınız bulunmayacaktır. Ancak BTK tarafından denetlenen ve hizmet sağlayıcısı olarak yetkilendirilen KEP 365 ile elektronik ortamdaki tüm iş yazışmalarınız hukuki özellik taşır. Kısacası bu çözüm ile herhangi bir uyuşmazlık durumunda hukuki süreçlere başvurabilir, şirket güvenliğinizi emin ellere bırakmış olursunuz.

Uyumluluk

KEP 365, ek bir sunucuya gerek olmadan Microsoft’un en güncel bulut platformu olan Azure üzerinde güvenli bir yedekleme sunar. Ayrıca Office 365 uyumluluğu sayesinde gönderilerinizi alışkın olduğunuz Office uygulamaları üzerinden normal bir elektronik postaymış gibi kolayca alabilirsiniz.


Deneme Sürümü